Warsztaty ceramiczne

Każdy z nas jest indywidualistą, dlatego podczas warsztatu będziecie mogli stworzyć to, co najlepiej Was wyrazi. Możecie wykreować przedmioty o bardzo czystej, prostej formie lub przeciwnie – niepowtarzalne, opatrzone rzeźbiarskim detalem.

Będziecie pracować na podstawie technik, jakie zademonstruje na krótkim pokazie. Zobaczycie jak stworzyć przedmiot o geometrycznej formie graniastosłupa, walca – idealny start pod kubek czy wazon – oraz formy organiczne. Sami wybierzecie techniki, w których chcecie pracować – z mojej strony gwarantuje pełne wsparcie w całym procesie.

Dla kogo?

Warsztat dedykowany jest osobom, które chciałyby rozpocząć przygodę z ceramiką, lub dla osób, które stawiają pierwsze kroki i chcą podszkolić swój warsztat. To Ty wybierasz, czy chcesz przedmiot użytkowy, czy rzeźbiarski. Zatem warsztat jest również odpowiedni dla osób, które zmierzyły się już jedną z tych dziedzin i chcą spróbować swoich sił w nieco innej materii.

To propozycja dla wszystkich, którzy pragną odskoczni od codzienności – zgiełku miasta, ciągłego pośpiechu lub zwyczajnie od stałości i przewidywalności, których codziennie doświadczamy.

Co dadzą Ci warsztaty?

Fundamentalnie – sporą dawkę wiedzy na początek Twojej ceramicznej drogi. Jednak w całym procesie poznania, w pierwszych krokach, jakie postawisz dam Ci sporą przestrzeń do bycia sobą i stworzenia rzeczy, które w pełni Cię wyrażają.

Nie określę, ile prac wykonasz – to zależne od stopnia skomplikowania formy, wykończenia i wielkości. Nastaw się na 1 – 3 prace.

Program

Warsztaty składają się z 2 spotkań po 2 godziny zegarowe. Pierwsze spotkanie rozpocznie praktyczny pokaz dostępnych w pracowni glin i ich właściwości. Zobaczysz, jak bardzo się różnią, dowiesz się co to porowatość, plastyczność, udział szamotu – byśmy wspólnie dobrali optymalny materiał do Twojej wymarzonej pracy.

Następnie zademonstruję przyspieszony pokaz podstawowych technik lepienia: formowanie z płata i budowanie z wałeczków. Na wcześniej przygotowanych „fazach pośrednich” pokażę Ci, jak będzie wyglądał proces. To Ty wybierzesz jakimi technikami będziemy pracować i jaki efekt osiągniemy – oczywiście w całym Twoim działaniu będę wsparciem zarówno w kwestiach merytorycznych, jak i funkcjonalnych czy estetycznych.

Co ważne, możesz stworzyć przedmiot w pełni użytkowy lub formę rzeźbiarską.

Drugie spotkanie odbędzie się po dwutygodniowej przerwie – Twoje prace będą już wypalone na biskwit. Dobierzesz szkliwa, zestawisz ich połączenia i naniesiesz na prace wybraną techniką szkliwienia.

Zapewniamy

Kameralną atmosferę.

Do dyspozycji będą niezbędne narzędzia, materiały oraz fartuchy. Możesz wybrać glinę do ręcznego wyrobu form użytkowych lub glinę rzeźbiarską Twoje prace będą dwukrotnie wypalone – po pierwszym spotkaniu na biskwit w temperaturze 900’C oraz w wypale ostrym na 1050’C.

Zapewniamy przestrzeń roboczą o wymiarach 90x45cm przy wspólnym stole. Czystsze powietrze – w pracowni działa oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA.

Dodatkowo kawa, herbata i poczęstunek.

Wymagamy

Jeśli masz na oku konkretny projekt, na którym chcesz się wzorować – zabierz ze sobą zdjęcie. To wiele ułatwi;) Na warsztat przyjdź kilka minut wcześniej by niczego nie przegapić.

Ilość uczestników 2-4

Szczegóły i zapisy:
nastąpi przekierowanie na FEBLIKA
- Partnera warsztatów, gdzie będzie
można się zapisać na Twoje warsztaty.


Zajęcia odbywają się w pracowni

Struktury Natury przy ul. Grójeckiej 20B