Warsztaty florystyczne

Warsztaty florystyki ślubnej – sobota /10h dydaktycznych; 8 godzin zegarowych/

Jeśli pierwsze spotkanie z florystyką wzbudziło w Was zachwyt i chcecie doskonalić swój warsztat lub wyspecjalizować się w tematyce ślubnej – to dobrze trafiliście. Podczas zajęć zdobędziesz kompendium wiedzy z zakresu florystyki ślubnej. Wspólnie stworzymy kompozycje w ponadczasowym stylu dekoracyjnym.

Dla kogo?

Warsztat dedykowany jest osobom, które rozpoczęły już przygodę z florystyką i chcą doskonalić swoje umiejętności, Zapisując się na warsztat powinniście mieć „pierwsze kroki” za sobą. Warsztat ten może być kolejnym etapem po „podstawach bukieciarstwa”. To pozwoli Wam na swobodne operowanie materiałem roślinnym na tym warsztacie.

Co dadzą Ci warsztaty?

Fundamentalnie – sporą dawkę wiedzy w zakresie florystyki ślubnej. Nauczysz się podstawowych technik i zasad które są niezbędnej w tej dziedzinie.

Poznasz klasyfikację bukietów ślubnych, wykonasz dekorację stołu w 2 odsłonach – współczesnej oraz klasycznej. Wykonasz również kompozycję na samochód oraz bukiet ślubny.

Program

Warsztaty obejmują jedno spotkanie które rozpocznę krótkim wprowadzeniem. Przedstawię klasyfikację bukietów ślubnych i opowiem o technikach dedykowanych podstawowym typom bukietów. Następnie przystąpimy do wykonania bukietu ślubnego techniką hybrydową. Nie pracujemy na mikrofonach i pozostałych technikach archaicznych – poznacie techniki wykorzystywane współcześnie.  

Kolejny etap to dekoracje stołu które wykonacie w 2 osobowych zespołach – praca grupowa wpisana jest w specyfikę zawodu. Wykreujecie kompozycję współczesną na stelażach, a następnie udekorujecie kwiatami 2 wysokie świeczniki tak, by wyglądały jak zakomponowane przez jedną osobę. Ostatni element warsztatu to dekoracja samochodu – na tym etapie – na podstawie nowo zdobytych doświadczeń będziecie mogli zaprojektować i wykonać kompozycję która wyrazi wasz charakter.

Po warsztatach wrócicie z głową pełną wiedzy, inspiracji oraz oczywiście z samodzielnie wykonanym bukietem ślubnym.

Ilość uczestników 3-4

 

Szczegóły i zapisy:
nastąpi przekierowanie na FEBLIKA
– Partnera warsztatów, gdzie będzie
można się zapisać na Twoje warsztaty.

 

 

Lokalizacja:

Pracownia Struktury Natury